Alarmy bezprzewodowe

Alarmy bezprzewodowe mają zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Jedni chwalą je za łatwość montażu inni krytykują za mniejszą skuteczność i gorszą jakość działania. Jak to jest w rzeczywistości? Przede wszystkim decydując się na zakup alarmów bezprzewodowych możemy przestać martwić się o ich montaż, gdyż niemal wszystkie są tak zaprogramowane, że nadają się do bezpośredniego używania już po rozpakowaniu.

Sam montaż takiego alarmu też jest prosty i można sobie poradzić z nim samodzielnie, bez pomocy żadnego fachowca. Alarmy bezprzewodowe występują też w wielu opcjach i gwarantują szeroki zakres bezpieczeństwa. Są też wygodne i praktyczne już podczas ich użytkowania, gdyż nie wymagają okablowania.

Nie ma zatem także potrzeby montowania ich przy zasilaczach czy też wiercenia dziur celem przeciągnięcia kabla. Do najpopularniejszych alarmów bezprzewodowych należy na pewno system zabezpieczający GSM, który zapewnia bezpieczeństwo budynku przez całą dobę. Alarm taki powiadomi np.

o wtargnięciu na teren budynku poprzez wysłanie wiadomości na telefon komórkowy właściciela. Przy programowaniu takiego alarmu warto jest podać kilka numerów telefonu, np. współmałżonka lub innej osoby dzielącej z nami lokal, dzięki czemu każdy z domowników będzie powiadomiony o zagrożeniu.

Dużo osób podaje także numery telefonów osób z sąsiedztwa. Sprawdzi się to zwłaszcza w przypadku tych, którzy dużo podróżują i często przebywają poza domem. Wówczas podczas nieobecności zaufany sąsiad będzie mógł sprawdzić sytuację w budynku.